Tekmovanje v znanju matematike za Vegova priznanja (Kenguru):

Vodja tekmovanja od 1. do 5. razreda: Janja Samsa

Vodja tekmovanja od 6. do 9. razreda: Martina Mihelič

Datum Razred Nivo tekmovanja
 21. 3. 2019 1. - 9. šolsko

 13. 4. 2019

5. - 9. državno

 Več o tekmovanju

 

Tekmovanje iz logike:

Vodja tekmovanja: Martina Mihelič

Datum Razred Nivo tekmovanja
 27. 9. 2018 1. – 9. šolsko
20. 10. 2018  7. – 9. državno

 Več o tekmovanju

 

Tekmovanje v razvedrilni matematiki:

Vodja tekmovanja: Ljubica Galun

Datum Razred Nivo tekmovanja
 3. 12. 2018 1.-9. šolsko
 26. 1. 2019
6.–9. državno

 Več o tekmovanju

Tekmovanje iz prostorske predstavljivosti - Matemček:

Vodja tekmovanja: Renata Gradišar

Datum Razred Nivo tekmovanja
 9. 11. 2018 1. – 9. šolsko
 24. 11. 2018 1. – 9. državno

 Več o tekmovanju 

 

Tekmovanje iz logike - Logična pošast:

Vodja tekmovanja: Renata Gradišar

Datum Razred Nivo tekmovanja
 10. 5. 2019 1. – 9. šolsko
 25. 5. 2019 1. – 9. državno

 Več o tekmovanju 

 

Tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje:

Vodja tekmovanja od 1. do 3. razreda: Jožica Mavsar Nosan

Vodja tekmovanja od 4. do 9. razreda: Magda Grajš

Datum Razred Nivo tekmovanja
5. 4. 2019 1.-3. šolsko
11. 12. 2018  4.-9. šolsko
23. 1. 2019  8.-9.  območno
 9. 3. 2019 8.-9. državno

Več o tekmovanju

Tekmovanje iz angleškega jezika za 8. in 9. razred:

Vodja tekmovanja: Katja Grintal

Datum Razred Nivo tekmovanja
15. 10. 2018 8. šolsko
19. 11. 2018 8. državno
14. 11. 2018  9. šolsko
17. 1. 2019 9. regijsko
20. 3. 2019  9. državno

 

Šolsko tekmovanje iz angleškega jezika:

Vodja tekmovanja: Katja Grintal

april, (4. – 9. razred) 

 

Angleška bralna značka:

Datum Razred Nivo tekmovanja
 marec 2019 1. – 9. šolsko

Tekmovanje učencev 9. razreda osnovne šole v znanju nemškega jezika:

Vodja tekmovanja: Senta Tehovnik Kolar

Datum Razred Nivo tekmovanja
9. šolsko

9. državno

Vodja tekmovanja: Katja Grintal

Šolsko (mednarodno) tekmovanje iz španščine bo potekalo od 7. do 9. razreda.

 Tekmovanje v  znanju iz sladkorne bolezni:

Vodja tekmovanja: Gordana Farazin

Datum Razred Nivo tekmovanja
8. in 9. šolsko
8. in 9. državno

 

Tekmovanje za Proteusovo priznanje (biologija):

Vodja tekmovanja: Marjan Košele

Datum Razred Nivo tekmovanja
8. in 9. šolsko
8. in 9. državno

  

 

Tekmovanje osnovnošolcev  v znanju fizike za Stefanova priznanja:

Vodja tekmovanja: Veronika Pajk

Datum Razred Nivo tekmovanja
 6. 2. 2019 8. in 9. šolsko
 15. 3. 2019 8. in 9. področno
 6. 4. 2019 8. in 9. državno

 

 

Tekmovanja iz znanja naravoslovja Kresnička:

Vodja tekmovanja: Barbara Zupančič

Datum Razred Nivo tekmovanja
 6. 2. 2019 1.–7. šolsko

 Več o tekmovanju

 

Tekmovanje v znanju kemije za Preglovo priznanje:

Vodja tekmovanja: 

Datum Razred Nivo tekmovanja
8. in 9. šolsko
8. in 9. državno

 

Tekmovanje iz kemijskih poskusov:

Vodja tekmovanja: Veronika Pajk

Datum Razred Nivo tekmovanja
8. in 9. šolsko
8. in 9. državno

Tekmovanje iz znanja zgodovine

Vodja tekmovanja: Renata Lesar Hržič

Datum Razred Nivo tekmovanja
 4. 12. 2018 8. in 9. šolsko
 5. 2. 2019 8. in 9. področno
 16. 3. 2019 8. in 9. državno

Tekmovanje Bober

Vodja tekmovanja: Ljubica Galun

Datum Razred Nivo tekmovanja
 12. -16. 11. 2018 2.-9. šolsko
 8. 1. 2019 6.–9. državno

 Več o tekmovanju

Vodja tekmovanja: Ljubica Galun

Datum Razred Nivo tekmovanja
 6. 12. 2018 7. - 9. šolsko
 12. 1. 2019 7. - 9. državno

Literatura:
• Astronomija, France Avsec, Marijan Prosen, DMFA, 2006
• Zvezdni atlas (I in II del), Bojan Kambič, Cambio d.o.o, 2007
• Ozvezdja, Bojan Kambič, Cambio d.o.o, 2007
• Vesolje - velika ilustrirana enciklopedija, Mladinska knjiga, 2008
• Leksikon fizika, A. Guštin, A. Mohorič, J. Strnad, Cankarjeva založba, 2008
• Reviji Spika in Presek
• Vrtljiva zvezdna karta

 

Vodja tekmovanja: Gordana Farazin

Datum Razred Nivo tekmovanja
ekipa treh učencev 8. razreda regijsko, državno