Tekmovanje v znanju matematike za Vegova priznanja (Kenguru):

Vodja tekmovanja od 1. do 5. razreda: Janja Samsa

Vodja tekmovanja od 6. do 9. razreda: Elizabeta Škapin

Datum Razred Nivo tekmovanja
 15. 3. 2018 1. - 9. šolsko

 21. 4. 2018

5. - 9. državno

 Več o tekmovanju

 

Tekmovanje iz logike:

Vodja tekmovanja: Elizabeta Škapin

Datum Razred Nivo tekmovanja
 28. 9. 2017 5. – 9. šolsko
 21. 10. 2017 7. – 9. državno

 Več o tekmovanju

 

Tekmovanje v razvedrilni matematiki:

Vodja tekmovanja: Elizabeta Škapin

Datum Razred Nivo tekmovanja
 5. 10. 2017 4.-9. šolsko
 18. 11. 2017 6.–9. državno

 Več o tekmovanju

 

Tekmovanje iz logike - Logična pošast:

Vodja tekmovanja: Renata Gradišar

Datum Razred Nivo tekmovanja
 4. 5. 2018 1. – 9. šolsko
 19. 5. 2018 1. – 9. državno

 Več o tekmovanju 

 

Tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje:

Vodja tekmovanja od 1. do 3. razreda: Jožica Mavsar Nosan

Vodja tekmovanja od 4. do 9. razreda: Magda Grajš

Datum Razred Nivo tekmovanja
 6. 4. 2017 1.-3. šolsko
 12. 12. 2017 4.-9. šolsko
 24. 1. 2018 8.-9.  območno
 10. 3. 2018 8.-9. državno

Več o tekmovanju

Tekmovanje iz angleškega jezika za 8. in 9. razred:

Vodja tekmovanja: Katja Grintal

Datum Razred Nivo tekmovanja
16.  10. 2017 8. šolsko
20. 11. 2017 8. državno
15. 11. 2017 9. šolsko
18. 1. 2018 9. regijsko
20. 3. 2018 9. državno

 

Šolsko tekmovanje iz angleškega jezika:

Vodja tekmovanja: Maja Mugerle

maj/junij, (4. – 9. razred) 

 

Angleška bralna značka:

Datum Razred Nivo tekmovanja
 5. - 9. 3. 2018 4. – 9. šolsko

Tekmovanje učencev 9. razreda osnovne šole v znanju nemškega jezika:

Vodja tekmovanja: Senta Tehovnik Kolar

Datum Razred Nivo tekmovanja
22. 11. 2017 9. šolsko

13. 3. 2018

9. državno

Vodja tekmovanja: Katja Grintal

Šolsko (mednarodno) tekmovanje iz španščine bo potekalo od 7. do 9. razreda.

 Tekmovanje v  znanju iz sladkorne bolezni:

Vodja tekmovanja: Gordana Farazin

Datum Razred Nivo tekmovanja
 13. 10. 2017 8. in 9. šolsko
 18. 11. 2017 8. in 9. državno

 

Tekmovanje za Proteusovo priznanje (biologija):

Vodja tekmovanja: Gordana Farazin

Datum Razred Nivo tekmovanja
 25. 10. 2017 8. in 9. šolsko
 1. 12. 2017 8. in 9. državno

  

 

Tekmovanje osnovnošolcev  v znanju fizike za Stefanova priznanja:

Vodja tekmovanja: Veronika Pajk

Datum Razred Nivo tekmovanja
6. 2. 2018 8. in 9. šolsko
8. in 9. področno
14. 4. 2018 8. in 9. državno

 

 

Tekmovanja iz znanja naravoslovja Kresnička:

Vodja tekmovanja: Veronika Pajk

Datum Razred Nivo tekmovanja
 6. 2. 2018 1.–7. šolsko

 Več o tekmovanju

 

Tekmovanje v znanju kemije za Preglovo priznanje:

Vodja tekmovanja: Veronika Pajk

Datum Razred Nivo tekmovanja
 15. 1. 2018 8. in 9. šolsko
 24. 3. 2018 8. in 9. državno

 

Tekmovanje iz kemijskih poskusov:

Vodja tekmovanja: Veronika Pajk

Datum Razred Nivo tekmovanja
 26. 10. 2017 8. in 9. šolsko
 29. 11. 2017 8. in 9. državno

Tekmovanje iz znanja zgodovine

Vodja tekmovanja: Renata Lesar Hržič

Datum Razred Nivo tekmovanja
 5. 12. 2017 8. in 9. šolsko
 1. 2. 2018 8. in 9. področno
 17. 3. 2018 8. in 9. državno

Vodja tekmovanja: Ljubica Galun

Datum Razred Nivo tekmovanja
 13. - 17. 11. 2017 2.-9. šolsko
 13. 1. 2018 6.–9. državno

 Več o tekmovanju

Vodja tekmovanja: Veronika Pajk

Datum Razred Nivo tekmovanja
 7. 12. 2017 7. - 9. šolsko
 6. 1. 2018 7. - 9. državno

Literatura:
• Astronomija, France Avsec, Marijan Prosen, DMFA, 2006
• Zvezdni atlas (I in II del), Bojan Kambič, Cambio d.o.o, 2007
• Ozvezdja, Bojan Kambič, Cambio d.o.o, 2007
• Vesolje - velika ilustrirana enciklopedija, Mladinska knjiga, 2008
• Leksikon fizika, A. Guštin, A. Mohorič, J. Strnad, Cankarjeva založba, 2008
• Reviji Spika in Presek
• Vrtljiva zvezdna karta

 

Vodja tekmovanja: Gordana Farazin

Datum Razred Nivo tekmovanja
ekipa treh učencev 8. razreda regijsko, državno